Logowanie

Aktualności

Rozkręcili się!!!

• autor: zrywksiazki, 2011-10-03 16:01

W 5 kolejce Toruńskiej B-klasy piłkarze Zrywu Książki pojechali na wyjazdowy mecz do Górzna. Rywale zawodników Zrywu jednak stawiali na wygrana gospodarzy. Wola walki i zdeterminowanie jednak było większe u odmłodzonego Zrywu. A oto relacja ze spotkania :

Na mecz piłkarze Zrywu pojechali w nieco okrojonym jednak odmłodzonym składzie. Zabrakło głównie ostoje defensywy: kapitana drużyny Roberta Tomaszewskiego, dobrze spisującego się podstawowego pomocnika Pawła Dalasińskiego, oraz prawego obrońcy Adama Kucińskiego , jednak mlodzież  Zrywu nie zawiodła i dzielnie zastępowała podstawowych zawodników.

Pierwsza połowa spotkania należała do Książek już od pierwszych minut rzucili się oni do ataku. Na bramkę długo nie musieli czekać gdyz w 12 minucie bo ładnym dośrodkowaniu Pawła Marszałkowskiego piłkę do siatki skierował nasz najlepszy strzelec Tomasz Hetmański. Jednam piłkarzom Zrywu to nie wystarczyło i poszli za ciosem już w kolejnej akcji w 14 minucie prawie identyczną akcję przeprowadzili Marszałkowski i Hetmański po błędzie bramkarza strzela druga bramkę. BRAWO ZRYW!! Piłkarze z górzna jednak się nie poddawali i również w pierwszej połowie stworzyli zagrożenie jednak piłka uderzyła w poprzeczkę i bramki nie zdobyli. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę piłkarze zrywu wyszli bez żadnych zmian w składzie . Jednak bez braku koncentracji, ponieważ w 48 minucie po rzucie rożnym stracili bramkę i było już tylko 1-2 . Piłkarzom Zrywu to się niespodobało i szybko się otrząsnęli i przystąpili do nagłych ataków. W 68 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny z Książek. Do piłki podszedł Mariusz Kemski, który dzielnie zastępował kapitana drużyny. Po pięknym dośrodkowaniu do siatki piłkę lobem skierował Krzysztof Baran i było już 1-3. Goście nie zwalniali tempa i po 5 minutach po kolejnej asyście Mariusza Kemskiego hat-trika skompletował Tomasz Hetmański. Po ciągłych atakach Zrywu Książki akcję przeprowadził wychodząc na czystą pozycję Krzysztof Baran jednak został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11-stkę. Do piłki podszedł Mariusz Kemski i strzałem po ziemi zdobył bramkę na 1-5. W końcowych minutach pojawili się młodzi zmiennicy Zrywu wprowadzając świeżość i wolę walki w końcówce meczu. 4 minuty przed końcem spotkania gospodarze wywalczyli rzut karny ,którego na bramke zamienił piłkarz Górzna. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Zryw wygrywa 2-5 w wyjazdowym spotkaniu.

Po 5 kolejce Zryw ma na swoim koncie 7 oczek i znajduje się na 4 pozycji w tabeli Toruńskiej B-klasy. W 6 kolejce piłkarze z Książek zmierzą się na własnym boisku z zawodnikami ze Steklina. Powodzenia Panowie oby tak dalej !!!

Skład Zrywu: Paweł Senderek-Mateusz Gajewski, Mariusz Kemski, Tomasz Biesek, Łukasz Dziura, Krzysztof Baran, Przemek Szmigielski, Tomasz Weiher(Patryk Trojanowski), Grzegorz Baran, Paweł Marszałkowski(Łukasz Weiher),  Tomasz Hetmański(Krzysztof Müller)